Czym jest Gimnastyka Słowiańska

Czym jest Gimnastyka Słowiańska?

 

Gimnastyka to psychoterapia ciała, która zakłada, że mocą kobiety jest energią, którą emanuje. Rozwija w nas poczucie piękna, miłość do siebie samej. Skierowana jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek czy sprawność fizyczną.

Ćwiczenia przywrócone z kultury słowiańskiej dla kobiet, a tym samym zgodne z naszym pochodzeniem. Poprzez gimnastykę wpływamy na swój wygląd zewnętrzny, pracujemy nad prawidłową postawą ciała, poruszamy wszystkie partie mięśni, korygujemy krzywizny kręgosłupa. Rozluźniamy, wzmacniamy, uwalniamy napięcia i blokady w ciele poprzez ruch, oddech, skupienie na sobie samej. Poprzez ucisk nadnerczy oraz masaż gruczołów tarczycy i grasicy świetnie oddziałujemy na nasze ciało oraz układ hormonalny, regulując go.

Gimnastyka korzystnie wpływa na problemy “natury kobiecej” tj. bolesne miesiączki, menopauzę, bezpłodność. Aktywizuje się nasza cielesność oraz podnosi libido. Pracujemy mięśniami dna MIEDNICY, która jest naszą mocą, seksualnością i centrum kobiecości.

Gimnastyka Słowiańska to 27 ćwiczeń w 3 słowiańskich światach. Słowianie dzielili swój Świat na 3 części: Świat Górny- odpowiadający emocjom, Świat Średni- odpowiadający naszym uczuciom, relacjom, oraz Świat Dolny- odpowiedzialny za działanie, nasze ciało. W każdym ze światów znajduje się 9 ćwiczeń mających różny wpływ na nasze życie i to do czego powinniśmy w nim dążyć.

Ćwiczenia nazywane są psychofizycznymi poprzez swoje holistyczne działanie na nasze ciało, umysł i emocje. Korygują nasze emocjonalne nastawienie poprzez pobudzenie 27 energii, które są związane z naszym życiem. Ćwicząc skupiamy się na sobie, na swoich odczuciach, związanymi z naszym ciałem i umysłem.